Header Ads

>

Wyprawa dookoła Polski - dzień pierwszy


Planowanie trasy. Fot. Małgorzata Babinek

Szykujemy się do wyjazdu. Planujemy trasę, pakujemy motocykle. Zaczyna robić się trochę nerwowo, mieliśmy być od dwóch godzin w trasie a tu jeszcze jakieś drobne przeszkody. Nie wiemy jak długo pojedziemy, dotychczasowe nasze doświadczenie to niespełna 200 km w ciągu dnia. W końcu schodzę z ostatnimi tobołkami i w tym momencie Adam wybiega z garażu siarczyście przeklinając. Patrzę a Beemka leży. "Dobry znak" - jeszcze nie pokonaliśmy metra a już pierwsza gleba. Podnosimy motocykl i natychmiast wyjeżdżamy.

Planowanie trasy. Fot. Małgorzata Babinek
Wyruszamy w w trasę.  Fot. Małgorzata Babinek

Lokalnymi drogami docieramy do Jastrowia i tam decydujemy by nadrobić czasu krajową "berlinką". Słońce powoli schodzi coraz niżej gdy docieramy do pierwszego punktu. Niewielka wioska Babinek, w której bezskutecznie próbujemy  odnaleźć związek nazwy z naszym nazwiskiem.

Babinki w Babinku.

Pozostaje nam zaledwie kilka kilometrów do Krzywego Lasu, który jest naszym pierwszym punktem NAJ na mapie. Robimy kilka zdjęć i podekscytowani decydujemy ruszyć dalej.

Adam w Krzywym Lesie.
Przy zachodzącym słońcu przejeżdżamy jeszcze 50 km i lądujemy w  Myśliborzu. Udaje nam się znaleźć nocleg w marinie nad jeziorem Myśliborskim. Dzisiejszy dystans to 420 km.

Dzień kończymy przy zachodzącym słońcu.

Nocleg nad jeziorem Myśliborskim dopełnia urok pierwszego dnia.

Brak komentarzy